تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

سری چهارم نکات طلایی در Civil 3D

  در این بخش سری چهارم نکات جدید راجع به Civil 3D ذکر خواهد شد. مشکلات خود در Civil 3D را در قسمت نظرات این بخش ذکر نمایید تا به آنها رسیدگی شود.

  ۳۱. برای درج باندی که اختلاف ارتفاع بین خط پروژه و زمین را نمایش دهد می توانید از  از فایل موجود در این آدرس استفاده نمایید.


  ۳۲. برای ایجاد اشکال مربوط به ترانشه ها دو حالت وجود دارد: اول اینکه بخواهیم به صورت Grading اقدام به تولید آن نموده و از استایل های موجود برای نمایش، سبک Slope pattern را انتخاب نماییم. اگر از تمپلیت معرفی شده در وبلاگ استفاده نمایید (نکته ی شماره 1)، هنگام تولید Grading به صورت پیش فرض این نوع استایل به نمایش درمی آید:

  حالت دوم آنست که ترانشه یا سطح شیب دار موجود باشد و بخواهیم خطوطی ترسیم کنیم که شیب را به ما نمایش دهد. برای این کار معمولاً از برنامه های Lisp استفاده می گردد. یکی از همین برنامه ها را می توانید از این آدرس دانلود نمایید. برای استفاده از این برنامه در خط فرمان دستور ap (مخفف Load Application) را وارد نموده و فایل دانلود شده را انتخاب کنید. در مرحله ی بعد در خط فرمان دستور slope-line را وارد نموده و دو خط ارتفاع دار که مشخص کننده ی عارضه هستند را انتخاب نمایید. خطوط ترسیم می شوند. روش انجام این کار را در زیر می بینید:


  ۳۳. نرم افزار Civil 3D بسیار کاربر پسند است و می توان بر اساس نیاز و علاقه، آنرا با شرایط موجود استاندارد سازی نمود. قابلیت بازی با برچسب ها یکی از این موارد است که فایل آموزشی مربوط به آن را می توانید از این آدرس دریافت کنید. در این فایل نحوه ی قرار دهی ممیز اعشار ارتفاع نقاط به جای محل قرار گیری نقطه (مارکر نقطه) را خواهید آموخت.


  ۳۴. برای افزودن لژاندری که یکی از شیوه های نمایش سطح را نشان دهد، می توانید از فایل واقع در این آدرس استفاده نمایید. همچنین با دانلود این فایل روش کار با انواع جداول در Civil 3D را خواهید آموخت.


  ۳۵. یکی از سؤالات متداول کاربرای Civil 3D استفاده از مشخصه هایی است که برای شماره ی IP نقاط در مسیر و نیز همراه با کیلومتراژها نشان داده می شود. برای افزودن این قابلیت به برچسب ها، از فایل واقع در این آدرس استفاده کنید.


  36. گاهی نیاز می­شود یک سطح را به قسمت­های مختلفی تقسیم کنیم. این کار به دو منظور انجام می­گیرد: 1. هنگامی که یک سطح بزرگ باشد و بخواهیم برای سریعتر شدن پردازش­های روی سطح، آن را به قسمت­های کوچکتری تقسیم کنیم؛ 2. هنگامی که بخواهیم در قسمت های مختلف سطح، مقادیر احجام خاکی را نسبت به یک سطح دیگر مقایسه نماییم.

  برای تفکیک یک سطح به دو منظور فوق، از فایل واقع در این آدرس استفاده نمایید.


  37. بسیار مهم است هنگامی که اقدام به برداشت جزئیات در یک منطقه ی وسیع می کنیم، به ضریب مقیاس منطقه توجه داشته و این ضریب را به گونه ای به مشاهدات اعمال نماییم. معمولترین روش معرفی این ضریب به مشاهدات، معرفی ضریب به دستگاه برداشت جزئیات نظیر توتال استیشن ها است. اگر این مورد اعمال نگردد، باید به گونه ای این ضریب به برداشت ها اعمال گردد. در این فایل می توانید نکاتی در این مورد بیاموزید.


  38. برای طراحی تقاطع ها در Civil 3D می توان از دو راه اقدام نمود. روش طراحی به کمک ابزار Intersection و روش طراحی بر اساس Baseline. در این نکته روش طراحی بر اساس Baseline که روشی کارامدتر است معرفی می گردد. فایل پیوست توسط خانم مهندس قهاری تهیه شده که همراه با یک مثال عملی به توضیح نکته پرداخته اند. ضمن تشکر از ایشان، این فایل  را می توانید از این آدرس دریافت کنید.


  39. ارائه ی کار و یا مبحث Presentation یکی از مهمترین قسمت های یک پروژه است. شما می توانید ماهها بر روی یک پروژه کار کنید. اگر شیوه ی ارائه ی کار مفید و زیبا نباشد، مطمئناً آن نتیجه ای که مد نظر دارید را بدست نخواهید آورد. برای ارائه ی یک نقشه لازم است با اصول کارتوگرافی آشنا باشید. برخی برای جلب توجه مشتریان خود اقدام به خروجی گیری از Civil 3D تحت نرم افزار 3D Max می کنند و کارهای انیمیشنی و جذابی بر روی کار اعمال می کنند.

  یکی از شیوه های ارائه یک نقشه، تنظیم Render Material ها در آن است. سعی نمایید این کار آخرین کار شما بر روی نقشه های خروجی باشد؛ چرا که باعث سنگین شدن فایل خواهد شد. تنظیم متریال ها جنبه ی نمایشی و تبلیغاتی دارد و نباید با محتوای نقشه که شامل اعداد و ارقام و اشکال است تداخل داشته و مزاحمتی برای آنها به وجود آورد. برای دریافت این فایل به این آدرس مراجعه نمایید.


  40. برای تعیین منطقه در Civil 3D لازم است بدانیم در کدام زون قرار داریم. فایل پوست توسط مهندس جواد ابوحمزه تهیه گردیده است که شیوه ی یافتن زون مورد نظر را به وسیله ی Google Earth توضیح داده اند. ضمن تشکر از ایشان، این فایل را می توانید از این آدرس دریافت کنید. 


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : فایل ,آدرس ,نمایید ,civil ,توانید ,استفاده ,استفاده نمایید ,آدرس استفاده ,فایل واقع ,برداشت جزئیات ,آورد برای ,آدرس استفاده نمایید ,
  سری چهارم نکات طلایی در Civil 3D

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر